Call of Cthulhu 7th Edition

Merhaba.

Bu sayfa, oynatacağım Call of Cthulhu oyunları hakkında genel bilgilendirme içermektedir.

Bilgilendirme

Call of Cthulhu, özellikle son birkaç yılda çıkardığı eşsiz içeriklerle oldukça dikkat çeken bir oyun sistemidir. Hatta 2019 ENnies’te Masks of Nyarlathotep ile ciddi ödüller kazanmıştır. Benim de oldukça sevdiğim bir konsept olduğu için, Masks of Nyarlathotep ve Horror on the Orient Express senaryolarını hizmetinize sunuyorum.

Masks of Nyarlathotep

1921 yılında Peru’da yapılan bir keşif gezisine katılan araştırmacılar, orada yaşadıkları esrarengiz olayların etkisinde kalırlar. Aradan dört sene geçtikten sonra, 1925 yılında, aldıkları ilginç bir telgrafla bir araya gelirler ve dünyanın farklı bölgelerine gitmelerine, hayal edemeyecekleri olaylar yaşamalarına ve dünyanın yok oluşa doğru giden kaderini değiştirmek için ellerinden geleni yapmalarına sebebiyet veren zorlu bir yolculuğa çıkarlar.

Horror on the Orient Express

1923 yılında Londra’da gerçekleşen özel bir etkinlik sonucunda kendilerini beklemedikleri bir olayın içine dahil olmuş olarak bulan araştırmacılar, Londra’dan başlayan ve Konstantinopolis’e (İstanbul’a) kadar uzanan okült bir serüvenin içinde hayallerin ötesindeki kötülüklere karşı bir mücadele verirler.

Detaylar

Yukarıda bahsi geçen iki senaryodan birini oynamak istiyorsanız, benimle iletişime geçebilirsiniz. Sizinle oynayacak başka arkadaşlarınız varsa çok daha iyi olur, çünkü Call of Cthulhu oyunu oynamak için belli bir bakış açısına ihtiyaç vardır. Karakterle empati kurmak ve olayları kaba kuvvetle çözmek yerine araştırmaya ve rol yapmaya daha çok odaklanmak gerekir. Bir Call of Cthulhu oyununda karakteriniz delirebilir, zihinsel sağlığı geri döndürülemez hasarlar alabilir. Oyuncunun bunu rol yaparak yansıtabilmesi gerekmektedir.

Şartlar

  • Call of Cthulhu oyunlarında önceliği birlikte katılmak isteyen insanlara vereceğim.
  • Oyuna katılmak için Call of Cthulhu rol yapma oyununun kurallarını bilmenize gerek yoktur. Sadece bunun gizem temalı bir oyun olduğunun, Dungeons & Dragons oyunlarındaki gibi aktif bir aksiyon sürecine girme hevesinin oldukça yersiz olduğunun, karakterin anlatılan durumda bulunmasıyla ilgili empati yapmanız gerektiğinin bilincinde olmanız yeterlidir.
  • Karakter yaratımı ilk oturumda, birlikte yapılacaktır.
  • Bu oyunlar ücretlidir ve aylık ücreti 120 TL’dir. Ekstra oyun grupları oluşması ve/veya kalabalık oyuncu grupları oluşması ücreti az da olsa sizin yönünüzde olumlu etkileyecektir.
  • Müsait, sessiz bir ev ortamı mevcutsa Cthulhu oyunlarını evde oynatmayı tercih ederim, aksi takdirde merkezi bir yerde olan mekan önerilerine açığım. Mekan bulamazsak da uzun zamandır oyunlarımızı gerçekleştirdğimiz mekan için Bakırköy’e beklerim.